Eliptické trenažéry rozpohybují celé vaše tělo v pohodlí domova
Zůstali jste kvůli pandemii doma na home office? Nebo se vám prostě jenom nechce kvůli sychravém počasí ven? Člověk ale pohyb k životu potřebuje, a to nejen kvůli péči o tělesnou schránku. Pohyb nám pomáhá zůstat fit a doplňuje nám tolik potřebný hormon endorfin, díky němuž se cítíme šťastně. Pokud budeme dobré mysli, lépe zvládnete další pracovní den v domácím prostředí
V dnešní době už máme řadu možností, jak se do určité míry hýbat také doma. Různé posilovací či tréninkové přístroje už dávno nejsou tak těžké a objemné jako dříve, kdy měl člověk problém je doma někam umístit a manipulace s nim byla náročná. Nakonec vždy skončily jako věšák na prádlo.
Narovnejte si záda!
Dnes máte neuvěřitelné možnosti výběru, až je těžké najít si ten jeden správný přístroj přesně pro vás. Co třeba skladný běžecký pás, chytrý rotoped nebo domácí posilovací věž? Pokud vám ani jedno z toho uplně nevyhovuje, zkuste eliptický trenažér. Ten by měli volit především lidé, kteří mají sedavé zaměstnání a dlouhotrvající problémy se zády.
Eliptické trenažéry jsou vhodnou volbou i pro starší lidi. Zdroj: Bigstockphoto.com
Díky cvičení na eliptickém trenažéru budete vzpřímení, budete hýbat rukama i nohama, vlastně celým, tělem. Eliptický (někdy také crossový) trenažér je tak například skvělým řešením pro ženy, které jsou pár týdnů po porodu a potřebují se znovu dostat do formy, nebo pro starší ročníky., protože nenamáhá klouby.
Vybírejte podle funkcí
Jednoduchý eliptický trenažer může stát kolem 5 tisíc korun, pokud ale chcete něco víc, například možnost měnit polohu pohybu nohou, nebo mít více digitálních funkcí, pak můžete zvolit i komplexnější přístroje, které však stojí i více než 20 tisíc korun. Ty nejlepší jdou přenastavit tak, že kromě chůze simulují také vysokohorskou turistiku, stepper, jízdu na kole a další pohyby. Takovéto přístroje také zabírají více místa. Na druhou stranu mají kolečka, díky kterým je po cvičení přesunete alespoň do rohu místnosti. Komplexnější zařízení maj integrovaný tablet, na kterém můžete sledovat celý váš trénink, nebo třeba oblíbený seriál.
Minimalistická verze pro malé domácnosti
Pokud vám však takto objemný přístroj nevyhovuje a potřebujete něco doopravdy malého, existují také mini crossové trenažéry. Ty však mají tu nevýhodu, že postrádají madla na ruce, takže na nich příliš neprocvičíte horní část těla. Na druhou stranu na něm můžete cvičit i při práci nebo při sledování televize, v sedě i ve stoje.
Mini crossový trenažér je možné používat i v sedě při práci. Zdroj: elctronic-star.cz
Na co si dát pozor při výběru eliptického trenažéru?
- Dejte si pozor, aby byl co nejtišší. Informace o hluku by měla být uvedena u produktu.
- Dejte si pozor na nosnost, aby vás unesl, pokud jste těžší váhy.
- Zjistěte si všechny funkce, které chcete, aby měl.
- Informujte se o hmotnosti přístroje a možnosti jeho přemístění v rámci domácnosti, například jestli má kolečka, nebo jde složit.