Proč v krbu topit dřevěnými briketami?

Ať chceme nebo ne, léto nás pomalu opouští a večery už jsou dost chladné. Sednout si se šálkem horkého čaje ke krbu je příjemné, nesmí nás ale rušit stálá potřeba přikládat.

 

Pro pohodlí

Krb nebo krbová kamna máme většinou v domě jako doplňkový zdroj tepla, který navíc dobře vypadá a vytváří příjemnou atmosféru. I proto je krb snem mnoha lidí, jen někteří ale mají štěstí ho ve svém domě mít, o to víc si ho pak užívají. Z příjemného odpočinku u roztopeného krbu nás ale většinou vytrhne nutnost se zvednout a jít přiložit, aby oheň nevyhasl. Dřevěné brikety jsou pro topení v krbu skvělé a nemusíme se každou chvíli trápit s přikládáním. K jejich výrobě se nejčastěji používá dřevo borové, dubové a bukové, tedy jeho štěpky a piliny. Pak se pomocí strojů formují na zhutněné dřevo obsahující látku lignin, která pod vysokým tlakem začne fungovat jako pojivo. To zaručí, že lisované brikety budou dokonale držet potřebný tvar válce nebo cihly. Díky tomu, že neobsahují přirozenou vlhkost, kůru a pryskyřici jako běžné dřevo, hoří déle a také déle sálají teplo, přikládání je tak mnohem méně časté.

 

Na celou noc

Pokud ještě není plná topná sezóna a krbem si jen přitápíme, vzbudit nás může v noci zima. Pro nerušený spánek po celou noc jsou určeny kůrové noční brikety, které se spalují 10 – 16 hodin. To zajistí klidný večer i celou noc, aniž bychom museli vstávat a přikládat, a ještě ráno se vzbudíme do vyhřátého prostředí. Skladování briket je snadné, každý obal je pevně uzavřený a chrání tak před vlhkostí. Brikety jsou vhodné pro krby a krbová kamna, nehodí se však do kotlů. Tam jsou lépe využitelné dřevěné pelety, u kterých je možnost automatického dávkování ze zásobníku.

 

Brikety do krbu i peletky určené pro kotle jsou ekologické, mají minimální odpad a vysokou výhřevnost.