Rozšiřte si obytnou plochu zimní zahradou
Úplně první zimní zahrada se objevila ve Francii na počátku dvacátého století. Pod taktovkou vědce jménem Trombe se doslova vytvořila skleněná stěna umístěná před fasádou domu. Vzniklý prostor vytvářel teplý vzduch a ten byl následně vháněn do jednotlivých interiérů. V dnešní době lidé využívají zimní zahradu k plnohodnotnému odpočinku, ať už v osamocení s pozvolným proudem svých myšlenek nebo s přáteli nad sklenkou kvalitní kávy. Tento prostor nabízí senzační zázemí jehož potenciálu využijete i ve své nepřítomnosti. Rostliny přes den produkují čerstvý kyslík a sluneční energie vytápí daný interiér. Velká část majitelů využívá tento unikátní prostor třeba jako pracovní prostředí.
Účel zimní zahrady
Ještě před samotnou realizací zimní zahrady navštivte zkušeného projektanta a poskytněte mu přesné informace o účelovosti této stavby. Někdo se rozhodne pro zimní zahradu typu skleník, a ti další si rádi rozšíří obytný prostor o cenné metry. Právě podle vašich instrukcí se následně bude odvíjet celý pracovní postup, použití materiálů i výsledná konstrukce stavby.
Kvalifikovaní odborníci radí zimní zahradu oddělit od zbývajícího prostoru. V této problematice nabízejí nejjednoduší cestu tradiční dveře. Nezapomínejte, že skla musí v zimě propustit co nejvíce tepelné energie a v létě zase naopak. Zároveň je nutné, aby z bezpečnostních důvodů unesla několik desítek cetimetrů čerstvě napadaného sněhu.
Dřevo, hliník, ocel nebo plast
Výběr vhodného materiálu konstrukce je nejdůležitějším rozhodnutím, které musí projektant potažmo odborná společnost udělat. Ocel je již klasickým materiálem nabízející výhodnou cenu, ale rovněž i snadné spojování jednotlivých dílů. Této skvělé vlastnosti využijete především u tvarově složitějších fasád domu.
Dřevo se naopak vyznačuje skvělými tepelně izolačními vlastnostmi, zároveň je i vzhledově mnohem více přívětivější. Pro zimní zahrady se nejčastěji využívá dřevo borovicové a smrkové, jejichž vlastnosti jsou pro tento účel úplně nejlepší.