Víte, či nevíte? Peníze dělají peníze!
Že žádný učený z nebe nespadl, je známá věc a nedá se na světě najít člověka, který by byl chodící encyklopedie a věděl naprosto vše. Na druhé straně je ale nutno zmínit, že finanční gramotnost v Česku má velké mezery a lidé jsou ve věci vlastního hospodaření naprosto nevzdělaní.
Většina lidí nakládá se svými penězi podle selského rozumu, s výjimkou těch, kteří získali titul na ekonomických školách. A těm, kterým selský rozum chybí, mohou v případě náhodné krátkodobé nouze nastat krušné časy. Proto se začíná uvažovat o tom, že se finanční gramotnost v ČR začne vyučovat již na základních školách. A to proto, aby se lidé v pozdějším věku vyhnuli riziku insolvencí a exekucí.
Jak hospodařit?
Prvotním předpokladem solidního hospodaření je udržení rovnováhy příjmů a výdajů. Pokud se člověk necítí dostatečně schopný, aby na své finance dohlížel sám, může požádat o pomoc finančního poradce. Ten dokáže nejen rozplánovat nutné výdaje, ale v případě přebytku zvážit i vhodné zúročení nebo investice. Protože peníze dělají peníze!
Půjčka v záloze
Pokud se rovnováhu mezi „má dáti, dal“ nedaří nalézt, může pomoct půjčka. U korektního poskytovatele půjček lze bezpečně, snadno a rychle vyřešit akutní situaci. Klienta nečeká žádné zbytečné papírování, potřeba není ani fyzický ručitel. Jedinými kritérii pro její schválení a okamžité připsání peněž na účet je stálý měsíční příjem a absence exekuce nebo insolvence.
Korektní jednání především
Solidní věřitel totiž nepodporuje byznys s lidským neštěstím. Na úvěr tak nedosáhne člověk předlužený, který již není schopný své závazky splácet. Vede své klienty k odpovědnosti, praktickým způsobem je ve věci financí vzdělává a vychovává. Férové jednání hraje v obchodním styku nejdůležitější roli.